لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مدرنیسم ارتجاعی

نویسنده:
جفری هرف

در دورة پیش از جنگ یکی از مهم‌ترین تقريرها از «ضدسرمایه‌داری تکنسین‌ها» را پولیوس شَنک در کتاب «مفاهیم اقتصاد و تکنولوژی و اهمیت آن‌ها برای آموزش مهندسی» ارائه کرد، کتابی که در سال ۱۹۱۲ منتشر شد. شنک در مونیخ استاد دانشکدة فنی بود و این کتاب مجموعه‌ای بود از سخنرانی‌های او در دانشگاه. تمایز مهمی که وی در این کتاب مطرح می‌کند تمایزی است بین فعالیت تجاری «در راستای سود» با «اقتصاد تولیدمحوری» که معطوف است به مهندسی و صنعتگری ماهرانه. وی مدعی می‌شود که مهندسان و هنرمندانی که به هنرهای تجسمی می‌پردازند هر دو با «اشکال و تصاویر» اصیل و خلاقانه سروکار دارند و حالا دیگر وقت آن رسیده که مهندسان از شر آن عقدة خودکم‌بینی که در نسبت با ادبا و فلاسفه داشتند رهایی یابند و نکتة دیگر اینکه اساتید مهندسی باید بر «ارزش فرهنگی سازندگی» تأكید کنند. تکنولوژی را نباید با جهان انتزاعی بوروکراتیسم یکی گرفت، بلکه تکنولوژی را باید در «جهان واقعیت شکوفا و سالم، جهان کار سازنده» نشاند. بعد از این و در آثار مهندسان آلمانی، پیوند بین سلامت و کار، و همچنین مهندسان را هنرکاران صنعتی خواندن به چیزی رایج بدل شد.

صفحه ۲۰۳

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 عشق، شغل، فلسفه سه چیزی است که در زندگی اهمیت دارد

عشق، شغل، فلسفه سه چیزی است که در زندگی اهمیت دارد

آلن دوباتن بیش از هرچیز دیگری نویسنده است. نویسنده‌ای که از فلسفه و روان‌شناسی در نوشته‌هایش وام می‌گیرد و آنچه او را متمایز می‌کند، نگاه دقیق و وسواس‌گونه‌ی اوست، البته نگاهی انتقادی. الن دو باتن به موضوعات مختلفی هم‌ چون عشق، سفر، شغل، فلسفه و روان‌کاوی می‌پردازد؛ اما نقطه‌ی اشتراک همه‌ی این‌ها انسان و جایگاه و ارزش او در مناسبات مختلف است. اگر نگاهی به عناوین کتاب‌های او بیندازیم این مسئله روشن می‌شود که او مفاهیم عمیق انسانی را هدف قرار داده است بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات ناهید
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی محمد هدایتی
مشاهده همه arrow iconSome text some message..