لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

ما و میراث فلسفی مان

نویسنده:
محمد عابدالجابری

انسان این سعادت را به دست نمی‌آورد مگر آن‌که در جامعه فاضله‌ای زندگی کند، زیرا «هر انسان فطرتاً خواهان رسیدن به بهترین کمال است، ولی برای رسیدن به این کمال نیازمند چیزهای فراوانی است که به تنهایی قادر نیست آنها را برآورده کند، بلکه به گروهی نیاز دارد که هر فرد آن احتیاجی را برآورده کند. بنابراین آدمی به کمال دست نخواهد یافت مگر آن‌که گروه زیادی که به یکدیگر کمک می‌کنند گرد هم آیند. پس والاترین خیر در مدینه به دست می‌آید و مدینه‌ای که منظور از گرد آمدن در آن، همیاری جهت رسیدن به سعادت است در واقع، مدینه فاضله است.» به عبارت دیگر، رسیدن به سعادت با زوال شر چه طبیعی و چه ارادی از مُدُن و امم و رسیدن خیرات چه طبیعی و چه ارادی به آنهاست.

مدینه چگونه بدین شکل فاضله می‌شود؟ این امر میسر نمی‌شود مگر آن‌که مدینه، کل نظام هستی و ارتباط اجزا وسیله و مراتب و منازل آن را منعکس سازد.

صفحه ۱۱۷

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 بارون درخت نشین

بارون درخت نشین

بارون درخت نشین بی تردید یکی از شاهکارهای مهم ادبیات جهان و از برترین آثار ایتالو کالوینو نویسنده بزرگ ایتالیایی است. کالوینو به خاطر تخیل نیرومند، طنز ظریف و توجه نزدیک به واقعیت و تاریخ شهره است، نگرش موشکافانه، واقعیت و طنز و افسانه پردازی و تخیل شاعرانه همه به یک حد در او هست. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات ثالث
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم محمد عابدالجابری
مشاهده همه arrow iconSome text some message..