لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

لو کوربوزیه (یک جهان بینی سرد)

نویسنده:
مارک پرلمن

این نوشتار یکی از ده‌ها زندگی‌نامه یا تک‌نگاری‌هایی نیست که درباره‌ی مهمترین چهره‌ی معماری مدرن، يعنی لوکوربوزیه نوشته شده‌اند. درباره‌ی طراحی‌ها، ساخته‌ها و یا دست‌آوردهای به یادگار مانده از او، یعنی ایده‌هایش که کمابیش بر سه چهارم سده‌ی بیستم سایه افکنده بود و به مرحله‌ی طرح و اجرا رسیدند هم نیست. به خواننده‌ای که با خواندن این کتاب، به معرفی جامع و کافی از شخصیتِ اصلیِ معماری مدرن دست نیافته و دلسرد و یا حتی عصبانی شده است، توضیحات آغازینِ پیش‌رو را بدهکارم.

در آغاز، باید گفت که زندگی‌نامه‌ها و تک‌نگاری‌های بیشماری درباره‌ی لوکوربوزیه وجود دارد، و من حتی به تذکره‌هایی اغراق‌آمیز که اندر احوالات او نوشته‌اند، اشاره نمی‌کنم، که اتفاقا همین تذکره‌ها، نوشته شده‌اند و باز دوباره با آب‌وتاب بیشتری بازنویسی شده و می‌شوند تا با ورود پی‌درپی آثار جدید به قفسه‌های کتابفروشی‌ها، طوفان به‌پا کنند، به‌ویژه ديثيرامب‌های جدید که موجب برانگیخته شدن موج جریان کتابشناسی درباب آن معمار می‌شود که در حال حاضر خودش را بر جهان تحمیل کرده است، و لاجرم با نظمی همچون مترونوم، در سرتاسر جهان ظاهر می‌شود.

بدون شک لوکوربوزیه شناخته‌شده‌ترین معمار از میان معماران مدرن است، و نه تنها در میان همقطاران‌اش، بلکه در افکار عمومیِ طیفی گسترده، از خُبرگان این حوزه گرفته تا گردشگران مشتاقی که به دنبال دیدنِ مدرنیته‌ی معماری‌اند نیز صاحب‌نام است. شمار زیادی از کتاب‌های او به بیشتر زبان‌ها ترجمه شده‌اند و بسیاری از آثار اجرا‌شده‌ی او، در فرانسه و ده‌ها کشور دیگر، می‌خواهند در حوزه‌ی میراث جهانی یونسکو باشند. هرچه سال‌ها سپری می‌شوند، لوکوربوزیه بیشتر به رسمیت شناخته می‌شود. تو گویی این روزها، جایگاه مجسمه‌ی پدر معنويِ لشکرِ انبوهِ معماران را، به چنگ آورده است.

پیش‌گفتار

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 «چند هزار نفر توی این فنجان چای خورده‌اند؟»

«چند هزار نفر توی این فنجان چای خورده‌اند؟»

شیرین به پیشخدمت گفت «کره، پنیر، مربای بهار نارنج و نیمرو. زرده‌ها سفت، لطفا.» و به آرزو که دهنش باز مانده بود گفت «شمال بدون صبحانه یعنی هیچ. عوضش ناهار نمی‌خوریم.» بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات روزنه
مشاهده همه arrow iconSome text some message..