× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

فلسفه کانت

نویسنده: اشتفان کورنر

بسیاری از اهل نظر معتقدند که کانت بزرگترین فیلسوف اروپایی از زمان ارسطو و شاهکار او، نقد عقل محض، مهمترین کتاب فلسفی پس از مابعدالطبیعة معلم اول بوده است. اما کسانی که دورادور با فلسفه آشنایی دارند، گاه حکمت حکما را با حکایت حکما اشتباه می‌کنند. همه می‌دانند که کانت در هشتاد سال عمر از شهر زادگاهش پای بیرون ننهاد، هر روز بعد از ظهر سر دقيقة معین از خانه به قصد گردش بیرون می‌شد، سر راهش خانه‌داران ساعتشان را با لحظة عبور او از زیر پنجرة منزلشان میزان می‌کردند، يك عكس در کتابخانه‌اش بیشتر نداشت و آن تصویر ژان ژاك روسو بود، الى آخر. اما این حکایت آن حکیم است، صرف‌نظر از اینکه چه مایه حقیقت در آن نهفته باشد (گزافه‌گویی راویان و مورخان، حديث تازه‌ای نیست). باید دید حکمت او چیست. آیا پایه‌ای استوار برای این نام جهانگیر وجود دارد یا بزرگ دانستن او از مقولة تصديقات بلاتصور است؟

اینجانب به دو انگیزه این کتاب را ترجمه کرده‌ام: نخست شناسانیدن فلسفة کانت به دانش‌پژوهانی که بیشتر شایق آشنایی با حکمت او بوده‌اند و دوم ایجاد امکان بیشتر برای مطالعات تطبیقی متفکران ایران که لزوم آن امروز بیشتر از گذشته احساس می‌شود و سخت محل حاجت است.

گفتار مترجم

قیمت: 70,000 تومان
افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 هنر سیر و سفر

هنر سیر و سفر

متاسفانه بسیار دشوار است نگرانی‌های کمابیش دائمی‌امان در مورد آینده را به یاد بیاوریم، زیرا در بازگشت‌مان از جایی که بودیم، شاید نخستین چیزی که... بیشتر بخوان
کتاب های پیشنهادی

 فلسفه کامو

فلسفه کامو

21,000 تومان
 فلسفه هابز

فلسفه هابز

22,000 تومان
 فلسفه دکارت

فلسفه دکارت

23,000 تومان
 فلسفه چامسکی

فلسفه چامسکی

24,000 تومانSome text some message..