× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی زیر ۶۰۰ گرم ۱۵ هزار تومان و بالای ۶۰۰ گرم ۲۳ هزار تومان، در صورتی که مبلغ اضافه‌ای بابت پست با هزینه پاکت یا کارتن دریافت شده باشد به شما برگشت داده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله از طریق تلفن یا پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خود شماست.
  • سفارشات پستی به غیر از روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی حداکثر ظرف 1 روز کاری تحویل پست داده خواهد شد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

عادت های اتمی (تغییرات کوچک نتایج چشمگیر)

نویسنده:
جیمز کلییر

چرا مغز انسان عادت را شکل می‌دهد؟

عادت، رفتاری است پرتکرار که به‌صورت خودکار درآمده است. فرایند شکل‌گیری آن با کوشش و خطا آغاز می‌شود. هر گاه در مسیر زندگی با موقعیتی تازه مواجه می‌شوید، مغزتان ناگزیر است که تصمیم بگیرد. چطور به این موقعیت واکنش نشان دهم؟ اولین باری که به مشکلی برمی‌خورید و به‌درستی نمی‌دانید که چطور باید آن را حل کنید. شما هم مثل گربة ثورندایک فقط کنش‌هایی را امتحان می‌کنید تا ببینید که چه کاری مؤثر واقع می‌شود؟

در خلال این دورة زمانی، فعالیت عصب‌شناختی مغز زیاد است. شما به دقت موقعیت را وارسی می‌کنید و هوشیارانه تصمیم می‌گیرید که چطور عمل کنید. مقادیر زیادی اطلاعات به دست می‌آورید و سعی می‌کنید تا از همة آن‌ها سر در بیاورید. مغز سخت مشغول یادگیری مؤثرترین روش اقدام است.

گاه و بیگاه، مثل گربه‌ای که اهرمی را فشار می‌دهد، به راهکاری بر می‌خورید؛ مثلاً از چیزی عصبی شده‌اید و متوجه می‌شوید که دویدن آرامتان می‌کند. در ذهن‌تان از یک روز تمام کار کردن خسته شده و یاد می‌گیرید که سرگرم شدن به بازی ویدئویی خستگی‌تان را در می‌کند. شما کاوش می‌کنید، کاوش می‌کنید، کاوش می‌کنید و بعد، یک دفعه، پاداش می‌گیرید. 

صفحه ۶۷

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 مثل خون در رگ‌های من

مثل خون در رگ‌های من

هرچه بیشتر می‌بینمت، احتیاجم به دیدنت بیشتر می‌شود. دیروز چند لحظه‌ی کوتاه بیشتر ندیدمت. تمام سرشب، تنها و بی‌هدف در خیابان‌های تاریک و خلوت این اطراف راه رفتم و به تو فکر کردم. شاید اگر بیرون نمی‌رفتم، می‌توانستم دفعات بیشتری ببینمت، ولی چون به‌ات گفتم که بروی بخوابی و قبول نکردی، ناچار رنج ندیدن تو را به خودم هموار کردم و از خانه بیرون رفتم که بروی استراحت کنی. فکر نمی‌کنی اگر مریض بشوی و بیفتی، با این وضعی که داریم چه خواهد شد؟ بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات هورمزد
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم جیمز کلییر
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی هوشمند دهقان
مشاهده همه arrow iconSome text some message..