لوگو www.avangard.ir
پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

صد سال جنگ (سیاست های نفتی انگلیس آمریکا و نظم نوین جهانی)

نویسنده:
ویلیام اف انگدال

در آوریل 1982، تاچر نخست‌وزیر به مجلس عوام انگلیس گفت برای پس گرفتن جزایر مورد دعوای متروکه‌ مالوِیناس که در انگلیس معروف به فالکلَندزاست، واقع در آب‌های آتلانتیک جنوبی مجاور ساحل آرژانتین، «انگلیس از استفاده از زور مضایقه نخواهد کرد.» موضوع این نبود که دولت گالتیِری آرژانتین ادعای موجه حاکمیت بر جزایر داشته و در اول آوریل و پس از سال‌ها تلاش ناموفق در مذاکرات بر سر این موضوع آن‌ها را دوباره گرفته بود. موضوع این هم نبود که عده‌ای معتقد بودند که آب‌های اطراف آن دارای ذخایر دست‌نخورده‌ی نفتی است. موضوع واقعی برای رویارویی نظامی تاچر با آرژانتین اجرای اصول جمع‌آوری بدهکاری‌های جهان سوم قرن نوزدهم به شکلی جدید یعنی با «سیاست زور و قلدری» بود. برای جنگ تیراندازی از دور با آرژانتین، دوسوم نیروی دریایی انگلیس در آوریل 1982 روانه آب‌های آتلانتیک جنوبی شد، و انگلیس به‌خاطر استفاده آرژانتین از موشک‌های اِگزاسِت فرانسوی تقریبا داشت به آن می‌باخت.

صفحه 217

دیدگاه‌ها

در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 مارگارت درابل: به هری پاتر بیش از حد توجه شده

مارگارت درابل: به هری پاتر بیش از حد توجه شده

نشر هیرمند اخیراً رمان ملکۀ سرخ را از او منتشر کرده است. متن زیر گفت‌وگوی کوتاهی است با درابل دربارۀ تأثیراتی که از کتاب‌های مختلف گرفته است. بیشتر بخوان
 دوزخی مملو از آتش و خون

دوزخی مملو از آتش و خون

«هرروز صدای سوت خطر مثل طنین دوزخیان بلند می‌شد و ساکنان شهر به زیرزمین‌ها پناه می‌بردند و به رادیو گوش می‌دادند؛ و همیشه مقصد هواپیماها شهرهای دیگری مثل لایپزیگ، شمینتس، پلاون و جاهایی مثل آن بود. بله، رسم روزگار چنین است.» بیشتر بخوان


کتاب‌های پیشنهادی
Some text some message..