لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

سایه دیکتاتور (زندگی تحت حکومت آگوستو پینوشه)

نویسنده:
هرالدو مونیز

ژنرال آگوستو پینوشه یکی از شناخته شده‌ترین چهره‌های سیاسی آمریکای لاتین است. فارغ از این‌که شیلیایی‌ها او را دوست داشته باشند یا نه، اسم دیکتاتور سابقشان از آسيا و آفریقا تا آمریکا و اروپا در خاطر راننده‌ها، سفیران، فروشندگان و رؤسای‌جمهور مانده است. پینوشه با فرانسيسكو فرانکو، جوزف استالین، فردیناندد مارکوس و شاه ایران در یک ردیف قرار دارد.

نام دیکتاتور با مرگش در دسامبر ۲۰۰۶ به فراموشی سپرده نشد. در اکتبر ۲۰۰۷ حدود صد دانشجو تظاهراتی در دانشگاه تهران علیه محمود احمدی‌نژاد برپا کردند، خواهان آزادی دانشجویان بازداشتی شدند و شعار دادند: «احمدی پینوشه، ایران شیلی نمی‌شه!» وقتی که قهرمان سابق شطرنج، گری گاسپاروف در انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه در ۲۰۰۸ رقابت کرد، ولادیمیر پوتین را پینوشه روسیه خواند و توصیه کرد که از مخالفان سابق شیلیایی درس بگیرد. دیکتاتور سابق چاد، حسین حبری نیز از جمله کسانی بود که به شکل وسیعی به «پینوشة آفریقایی» معروف بود.

بسیاری از رهبران امروز جهان برای ورود به سیاست، مو به مو از فرایند احیای دموکراسی توسط شیلیایی‌ها الهام می‌گیرند. کشمکش شیلی علیه پینوشه، به موضوعی بین‌المللی تبدیل شد. امروز جنبش‌های حقوق بشر جهانی از بطن اعتراضات گسترده و محکوم‌سازی دیکتاتوری پینوشه توسط سازمان عفو بین‌الملل و تعداد زیادی از سازمان‌های غیردولتی حقوق بشر برمی‌خیزند.

مرا به چشم هایت بسپار آماده خواندنم

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 اینجا پلیس‌ها رئیس‌اند

اینجا پلیس‌ها رئیس‌اند

تادیب روایت ۱۹ ماه بازداشت ۹۴ دانش آموز به دنبال تظاهرات مسالمت آمیز در خیابان‌های مراکش در ۱۹۶۵ و در زمان حکومت حسن دوم (مراکش) است. بیشتر بخوان
 جهنم سیزیف

جهنم سیزیف

رمان تأدیب سال گذشته با ترجمه‌ی محمدمهدی شجاعی و از سوی نشر «برج» در ایران منتشر شد. در ادامه گفت‌وگویی را که با شجاعی درباره‌ی حرفه‌ی ادبی بن جلون، زبان دوم، نظر منتقدان درباره‌ی «تأدیب» و... داشته‌ام می‌خوانید. بیشتر بخوان
 شکستن طلسم وحشت، از رویا تا واقعیت

شکستن طلسم وحشت، از رویا تا واقعیت

در این گفت‌وگو٬ زهرا شمس از تجربه‌ی ترجمه‌ی کتاب شکستن طلسم وحشت می‌گوید. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات ثالث
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی زینب کاظم خواه
مشاهده همه arrow iconSome text some message..