لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

دلوز (راهنمای سرگشتگان)

نویسنده:
کلر کولبروک

سیاست و خاستگاه معنا

زندگیِ استعلایابنده و تکوین معنا

مهم ترین دستاورد دلوز در کتاب‌های سینمایش اثبات این بود که جهش‌های تکنیکیِ حیات پویا - از چشم به دوربین – سبک‌ها، شکل‌ها و صورت‌های اندیشة متفاوتی آفریده است. زبانِ فضاییِ دلوز، از این رو، همواره بیش از یک استعاره است: روابط، حرکات، جهت‌گیری‌ها و اتصالات میان بدن‌ها نقشه‌های تفکر را تولید می‌کنند. با آزاد کردن تصاویر از دستگاه حسی حرکتی بدن انسان، که معطوف به مهار و تصاحب یک جهان شیئیت یافته است، تصویر سینمایی فاصلة جدیدی در تفکر باز می‌کند؛ اجازه می‌دهد تصویر بالفعل، موقعیت‌مند و نمایش داده‌شده دوشادوش همزاد بالقوه / مجازی، نهفته و ابدی‌اش وجود داشته باشد. در تفاوت و تکرار، دلوز از این بحث می‌کند که فلسفه در قبضة تصویری از اندیشه بوده است: فیگور ذهنی عقلانی‌ای که احساسات دریافتی‌اش را سنتز می‌کند تا شیئی باثبات سازد، و کنش‌هایش را با اذهان دیگران هماهنگ می‌کند.

صفحه ۱۷۹

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 واقعیتی عینی و واقعیت ذهنی

واقعیتی عینی و واقعیت ذهنی

فهم ایده «نظم خیالی» برای انسان‌ها دشوار است چون مسلّم می‌دانند که دو نوع واقعیت داریم: واقعیتی عینی و واقعیت ذهنی. در عالَمِ واقعیت عینی، وجود چیزها مستقل از باورها و احساسات ماست. مثلا نیروی جاذبه واقعیتی عینی است. مدت‌ها قبل از نیوتن وجود داشت و بر کسانی که به آن باور ندارند همان‌قدر تاثیر می‌گذارد که بر باورمندان به آن. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات علمی و فرهنگی
مشاهده همه arrow iconSome text some message..