کتاب حال عالی: تحولی نوین در درمان افسردگی و اضطراب

نویسنده: دیوید برنز

در این فصل می‌خواهم با شما درباره راهکاری قدرتمند صحبت کنم. این راهکار قدرتمند برگه «ثبت روحیه روزانه» نام دارد که می‌تواند به شما کمک کند طرز احساس‌تان را بدون توجه به شرایطی که در پیرامون شما وجود دارد تغییر بدهید.

من برگه «ثبت روحیه روزانه» را براساس یک باور سنتی تدوین کردم، بدین مضمون که افکار شما، و نه حوادث بیرونی، همة احساسات شما را شکل می‌دهند. با تغییر دادن فکر، می‌توانید احساس خود را تغییر دهید. برای نشان دادن طرز کار این برگه، برایتان از بیماری صحبت می‌کنم که داوطلبانه در یک مصاحبة رودررو در سمیناری شرکت کرد که در سانفرانسیسکو برگزار شد.

اسم این بیمار کارن بود. او مدت‌ها بود که از افسردگی، احساس گناه، اضطراب و خشم رنج می‌برد که از نه سال قبل و پس از یک حادثه دردناک گریبان‌گیر او شده بود. من از دکتر جیل لویت دعوت کردم که مرا در این گفت‌وگو یاری دهد. روش رفتاردرمانی شناختی معمولاً با یک درمانگر پیش می‌رود، اما برای نشان دادن زنده ماجرا، از روان‌پزشکی کمک گرفتم؛ زیرا معتقدم این کار به کارایی بیشتر این روش درمانی کمک می‌کند و به آن غنا می‌بخشد. من و دکتر لویت به شدت مدیون کارن هستیم که شجاعت نشان داد و در برابر یک جمعیت نسبتاً زیاد، تجربه به شدت شخصی و دردناکش را توضیح داد. کارن در ضمن اجازه داد که من ماجرای او را با شما در میان بگذارم.

صفحه ۸۷

متاسفانه این کتاب موجود نیست

کتاب حال عالی: تحولی نوین در درمان افسردگی و اضطراب

متاسفانه این کتاب موجود نیست

دیدگاه‌ها

در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مطالب پیشنهادی

یک بار دیگر تلاش کن

مروری بر کتاب کودک داستان یک اختراع فوق‌العاده نوشته‌ی اشلی اسپایرز

سکوت خود را به تو تقدیم می‌کنم

معرفی کتاب سکوت خود را به تو تقدیم می‌کنم، آخرین کتاب ماریو بارگاس یوسا

نوبل ادبیات ۲۰۱۶

باب دیلن، برنده نوبل ادبیات در سال ۲۰۱۶

کتاب های پیشنهادی