لوگو www.avangard.ir
پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
توجه: سفارش شما روز یکشنبه 23 بهمن تحویل پست داده خواهد شد.
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

بوف کور هدایت رمانی غربی

نویسنده:
مایکل بیرد

این کتاب ربط چندانی به بوف کور ندارد. به همین دلیل کتابی طولانی‌تر شده است. اما به موضوع آن مربوط است، مخصوصاً این که نویسنده‌اش ]مایکل بیرد[ مطمئن نیست مخاطبش کیست. خوانندگان اهل فن از پیش آگاهند که بوف کور کتاب مهمی است، بقیه خوانندگان مرا در نقش وکیل مدافعی خواهند یافت که می‌کوشد به خوانندگان جدید شاهکاری از ادبیات جهانی را معرفی کند که به قدر کافی شناخته نشده است. 

موضوع عبارت است از خلق مخاطبانی تازه برای کتابی که مخاطبانش همیشه نامعلوم بودند. برای بوف کور، حداقل باید چهار گروه متمایز خواننده در نظر بگیریم. اول، آن مخاطبان اندکی که هدایت در طول زندگیش با آنها سروکار داشت؛ خوانندگان روشنفکر که بسیاری از آنها آشنایان او بودند. دوم، می‌توانیم از شمار بیشتر خوانندگانی یاد کنیم که بعد از خودکشی هدایت در سال ۱۹۵۱ [۱۳۳۰] او را تبدیل به کیش شخصیت کردند و گروه سوم، خوانندگان بین‌المللی هستند که من در تحقیق خود قصد افزایش شمار آنها را داشته‌ام و گروه چهارمی هم هستند که باید با ارجاع به والتر اونگ در مقاله معروفشن «مخاطب نویسنده همیشه مخاطبی خیالی است» مخاطبی بدانیم که راوی هدایت در برابر ما می‌گذارد.

پیشگفتار

افزودن به پاکت خرید
دیدگاه‌ها

در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 شهر و خاطرات رونده

شهر و خاطرات رونده

سرعت تغییرات محیطی در کلان‌شهرها آنچنان است که هر آن ممکن است چیزی که به آن دل بسته‌ای یا به آن احساس تعلق می‌کنی دود شود و به هوا رود یا چهرۀ دیگری به خود گیرد. در این شرایط که تعلق و دلبستگی به چیزی ثابت غیرممکن است، مبدائی ساکن برای شهرنشین وجود ندارد و از این رو همیشه در زندگی روزمرۀ خودش هم احساس دورماندگی و هجرت می‌کند. در این یادداشت این دورماندگیِ مداوم را از نظر می‌گذرانیم و برایش از شعر نیما و بودلِر شاهد می‌آوریم. بیشتر بخوان


کتاب‌های پیشنهادی

book icon انتشارات نیلوفر
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی شاپور بهیان
مشاهده همه arrow iconSome text some message..