× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی زیر ۶۰۰ گرم ۱۵ هزار تومان و بالای ۶۰۰ گرم ۲۳ هزار تومان، در صورتی که مبلغ اضافه‌ای بابت پست با هزینه پاکت یا کارتن دریافت شده باشد به شما برگشت داده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله از طریق تلفن یا پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خود شماست.
  • سفارشات پستی به غیر از روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی حداکثر ظرف 1 روز کاری تحویل پست داده خواهد شد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

بورخس و اورانگوتانهای ابدی

نویسنده:
لوئیس فرناندو وریسیمو

«داستانی نوشته‌ام درباره‌ی اعتصاب خدایان. خدایانی که حکم‌فرمای وجود آدمی‌زادند، یکی پس از دیگری دست به اعتصاب می‌زنند اما این مسئله کوچک‌ترین تأثیری بر زندگی هیچ‌کس ندارد. خدای شهوت، خدای میل، خدای خسّت و خدای سخاوت... اعتصاب هیچ‌کدام از آن‌ها تأثیری بر سرنوشت بشر ندارد، جز اندکی حس احتیاج و ذره‌ای سوء‌تفاهم. تنها وقتی که خدای تقارن‌ها دست از کار می‌کشد، زندگی همه دگرگون می‌شود. در داستان من که اسم‌اش «خدای تقارن‌ها»ست، ادیپوس بی‌هیچ هیجانی در کهن‌سالی می‌میرد، نوه‌هایش دورش را گرفته‌اند و او هرگز داستان حقیقی خودش را نمی‌آموزد.»

این دومینِ آن سه داستانی بود که برایت فرستاده بودم، خورخه، و جوابی نگرفته بودم. تو هم به روی خودت نیاوردی که این داستان را می‌شناختی یا نه. گفتی: 

«بدون تقارن، اورانگوتان ابدی تا هر زمانی که بخواهد می‌نویسد و هرگز به هملت نمی‌رسد. در بهترین حالت، یکی از شعرهای زمخت آن خویشاوند دور من، خوان کارلوس بورخس که مطمئناً تو اسم‌اش را هم نشنیده‌ای را بازنویسی می‌کند. حقیقت‌اش، ما شک داشتیم که نکند شعرهای او نوشته‌ی یک بوزینه باشد.»

صفحه ۶۹

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 پاییز فصل آخر سال است

پاییز فصل آخر سال است

گوشی را که برداشتم، گفت: «سلام لیلا خانم. امیر صالحی هستم. شماره‌ی شما را از ساغر گرفته‌ام.» گفت دارند یک روزنامه‌ی جدید درمی‌آورند. گفت هر روز سه صفحه‌ی فرهنگی دارند. یک صفحه‌اش ظهر می‌رود برای چاپ، دو صفحه‌اش عصر، گفت اگر فرصت دارم و اگر دوست دارم، یکشنبه عصر سری به‌شان بزنم. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات بان
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی امیر یداله پور
مشاهده همه arrow iconSome text some message..