لوگو www.avangard.ir
پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

بورخس و اورانگوتانهای ابدی

نویسنده:
لوئیس فرناندو وریسیمو

«داستانی نوشته‌ام درباره‌ی اعتصاب خدایان. خدایانی که حکم‌فرمای وجود آدمی‌زادند، یکی پس از دیگری دست به اعتصاب می‌زنند اما این مسئله کوچک‌ترین تأثیری بر زندگی هیچ‌کس ندارد. خدای شهوت، خدای میل، خدای خسّت و خدای سخاوت... اعتصاب هیچ‌کدام از آن‌ها تأثیری بر سرنوشت بشر ندارد، جز اندکی حس احتیاج و ذره‌ای سوء‌تفاهم. تنها وقتی که خدای تقارن‌ها دست از کار می‌کشد، زندگی همه دگرگون می‌شود. در داستان من که اسم‌اش «خدای تقارن‌ها»ست، ادیپوس بی‌هیچ هیجانی در کهن‌سالی می‌میرد، نوه‌هایش دورش را گرفته‌اند و او هرگز داستان حقیقی خودش را نمی‌آموزد.»

این دومینِ آن سه داستانی بود که برایت فرستاده بودم، خورخه، و جوابی نگرفته بودم. تو هم به روی خودت نیاوردی که این داستان را می‌شناختی یا نه. گفتی: 

«بدون تقارن، اورانگوتان ابدی تا هر زمانی که بخواهد می‌نویسد و هرگز به هملت نمی‌رسد. در بهترین حالت، یکی از شعرهای زمخت آن خویشاوند دور من، خوان کارلوس بورخس که مطمئناً تو اسم‌اش را هم نشنیده‌ای را بازنویسی می‌کند. حقیقت‌اش، ما شک داشتیم که نکند شعرهای او نوشته‌ی یک بوزینه باشد.»

صفحه ۶۹

افزودن به پاکت خرید
دیدگاه‌ها

در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 بارون درخت نشین

بارون درخت نشین

بارون درخت نشین بی تردید یکی از شاهکارهای مهم ادبیات جهان و از برترین آثار ایتالو کالوینو نویسنده بزرگ ایتالیایی است. کالوینو به خاطر تخیل نیرومند، طنز ظریف و توجه نزدیک به واقعیت و تاریخ شهره است، نگرش موشکافانه، واقعیت و طنز و افسانه پردازی و تخیل شاعرانه همه به یک حد در او هست. بیشتر بخوان


کتاب‌های پیشنهادی

book icon انتشارات بان
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی امیر یداله پور
مشاهده همه arrow iconSome text some message..