لوگو www.avangard.ir
پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

استاد تاران و همانطور که بوده ام

نویسنده:
آرتور آداموف

و در پایان همین مصاحبه می‌گوید: «با این همه به گمان من در جامعه‌ای اشتراکی، می‌گویم اشتراکی یعنی اشتراکی حقیقی و نه کمونیسم بزک‌شد مسئلة تنهایی اندکی، می‌گویم اندکی از وحشت خود می‌کاهد. اما به هر صورت وجود دارد و نباید پنداشت که با تغییر شیوة حکومت ناگهان تنهایی به طور معجزه‌آسا ناپدید خواهد شد. من به این پندار عقیده ندارم.»

دو نمایشنامه‌ای که در این مجموعه آمده کوتاه‌ترین نمایشنامه‌های آداموف است و نیز، شاید، بیش از همة آثار دیگر وی نشان‌دهندة تنهایی و بی‌پناهی آدمی، در «استاد تاران» که به سال ۱۹۵۱ نوشته شد و دو سال بعد به صحنه آمد مردی را می‌بینیم که، خواه شیاد باشد و خواه قربانی بی‌گناهی که در شبکه‌ای از سوء‌تفاهم گرفتار آمده است، به تمام معنی تنهاست و چون همه درها را به روی خود بسته می‌بیند از وحشت آنکه وجود پنهانی‌اش آشکارا شود رخت‌های خود را از تن بیرون می‌آورد. در «همان طور که بوده‌ایم»، که به سال ۱۹۵۳ نوشته شد و ظاهراً هیچگاه به صحنه نیامد، جوان تنهایی را می‌بینیم که در چنگ علاقة انحصاری مادرش و در شبکة حیله‌گری‌های بی‌رحمانة او گرفتار شده و از رشد روانی بازمانده و بر اثر پشیمانی از گناهی که هرگز مرتکب نشده است (مرگ پدر) آخرین تلاش‌اش برای آزادی و استقلال عقیم می‌ماند و چون کودکی ناتوان در دامان مادر به خواب می‌رود.

افزودن به پاکت خرید
دیدگاه‌ها

در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 من ماه را می‌خواهم

من ماه را می‌خواهم

کالیگولا، امپراتور جوانی است که داستانش با مرگ خواهرش، دروسیلا، شروع می‌شود و با از دست دادن او کم‌کم رفتارهای عجیب و غریبی از خود نشان می‌دهد. بیشتر بخوان


کتاب‌های پیشنهادی

book icon انتشارات نیلوفر
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم آرتور آداموف
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی ابوالحسن نجفی
مشاهده همه arrow iconSome text some message..