× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
با توجه به تعطیلی 2 آبان سفارشات پستی که از تاریخ 28 مهرماه ثبت خواهد شد، 3 آبان تحویل پست داده خواهد شد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

ادبیات کودکان

نویسنده:
توران میرهادی

ادبیات کودکان و نوجوانان با خواندنی‌های کودکان و نوجوانان، یعنی کتابهای درسی و کمک درسی و نوشته‌های دیگری که آموزش مستقیم می‌دهند، تفاوت دارد. در خواندنی‌های کودکان و نوجوانان هدف نویسنده آموزش مستقیم است، ولی در ادبیات کودکان و نوجوانان نویسنده پیام خود را به‌صورتی غیرمستقیم می‌دهد و نتیجه‌گیری را به خواننده واگذار می‌کند.

ادبیات کودکان و نوجوانان، گذشته از اینکه خواننده را با تجربه‌های تازه آشنا می‌کند، می‌کوشد تا در او احساس و اندیشه‌هایی نو و پرارزش پدید آورد. از این رو، همراه با دادن آگاهیهای درست در زمینه‌ای خاص، گاهی نکته‌های اجتماعی و اخلاقی را نیز به خواننده می‌شناساند و او را به اندیشیدن دربارة نوشته و نیک و بد پیام نویسنده برمی‌انگیزد.

ادبیات کودکان و نوجوانان به پرورش شخصیت فردی و اجتماعی خواننده کمک می‌کند. او را یاری می‌دهد تا خود و محیط و مسائل زندگی و فرهنگ جامعة خود و جامعه‌های دیگر را بهتر بشناسد. علاقة خواننده را به مطالعه می‌افزاید و ذوق و سلیقة او را پرورش می‌دهد.

صفحه ۷

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 واقعیتی عینی و واقعیت ذهنی

واقعیتی عینی و واقعیت ذهنی

فهم ایده «نظم خیالی» برای انسان‌ها دشوار است چون مسلّم می‌دانند که دو نوع واقعیت داریم: واقعیتی عینی و واقعیت ذهنی. در عالَمِ واقعیت عینی، وجود چیزها مستقل از باورها و احساسات ماست. مثلا نیروی جاذبه واقعیتی عینی است. مدت‌ها قبل از نیوتن وجود داشت و بر کسانی که به آن باور ندارند همان‌قدر تاثیر می‌گذارد که بر باورمندان به آن. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات فرهنگنامه کودکان و نوجوانان
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم توران میرهادی
مشاهده همه arrow iconSome text some message..