× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

آزادی و قدرت و قانون

نویسنده:
فرانتس نویمان

در عمل، آزادی و قانون باید دست در دست یکدیگر پیش بروند. دولت باید، به‌منظور جلوگیری از سوء‌استفاده از آزادی، قدرت داشته باشد.... قانون و آزادی بدون قدرت به معنای هرج و مرج است؛ قانون و قدرت منهای آزادی مساوی با استبداد است؛ قدرت بدون آزادی و قانون صفت بربریت است.

کارل یاسپرس، كانت

عنوان اصلی این کتاب دولت دموکراتیک و دولت قدرت‌مدار و عنوان فرعی آن «پژوهشهایی در علم سیاست و علم حقوق» بوده است. هربرت مارکوزه، یار و همکار دیرین نويمان، یازده فقره از نوشته‌های کوتاهتر دوست از‌دست‌رفته‌اش را پس از مرگ نابهنگام او تحت آن عنوان گرد آورد و ویراست و منتشر کرد و پیشگفتاری نیز بدان افزود که همه در این مجلد به‌فارسی ترجمه شده است. «روشنفکران در غربت» را اینجانب از گزینه‌ای از آثار متفکران مکتب فرانكفورت، گرفتم و به فارسی درآوردم و به این مجلد افزودم، زیرا حاوی پاره‌ای مطالب گرانبها دربارة گوشه‌هایی از زندگی و بنیاد اندیشة نويمان بود که دریغم آمد خوانندگان از مطالعة آن محروم بمانند.

یادداشت مترجم

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 احتیاط کنید سرتان به لوستر نخورد

احتیاط کنید سرتان به لوستر نخورد

مرد، او را خیلی تنها گذاشته بود. شب‌ها و روزهای بی‌شماری را تک و تنها در این خانه دورافتاده سپری کرده بود. مرد همیشه با دوستانش بود و طوری با او برخورد می‌کرد که انگار وجود ندارد. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات خوارزمی
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی عزت الله فولادوند
مشاهده همه arrow iconSome text some message..