لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

آرزوهای بربادرفته | نشر نی

نویسنده:
انوره دو بالزاک

نیشخند تراژیک به روی عالی‌ترین دستاوردهای فکری و نظری تکامل بورژوایی و فروپاشی تراژیک آرمان‌های بورژوایی، زیر فشار پایة اقتصادی سرمایه‌داری این آرمان‌ها، برای نخستین بار به صورت ژرف و تام و تمامی در این رمان بالزاک نمودار شده است. فقط شاهکار فناناپذیر دیدرو، برادرزادة رامو را می‌توان پیشگام فکری آرزوهای برباد رفته به حساب آورد.

بالزاک یگانه کسی نیست که در آن دوران به این موضوع پرداخته است. سرخ و سیاه اثر استاندال و اعترافات فرزندی از قرن نوزدهم اثر آلفرد دو موسه و آثاری دیگر، پیش از آرزوهای بر باد رفته نوشته شده‌اند. این موضوع، زبانزد خاص و عام بود، البته نه به تقلید از نوعی مد ادبی، بلکه در پی تحول اجتماعی فرانسه، کشوری که برای رشد سیاسی بورژوازی الگو و نمونه محسوب می‌شود. دوران عظیم و قهرمانانة انقلاب فرانسه و ناپلئون، تمامی نیروهای خمودة طبقة بورژوا را بیدار، بسیج و پرجنب و جوش کرده بود. دورة قهرمانی انقلاب، این امکان را برای گل‌های سرسبد طبقة بورژوا فراهم آورده بود که آرمان‌های قهرمانانة خویش را مستقیماً در زندگی به روی صحنه آورند و مطابق با همین آرمان‌ها، زندگی و مرگ قهرمانانه‌ای داشته باشند. با سقوط ناپلئون و آغاز دوران بازگشت سلطنت (رستوراسیون) و نیز با انقلاب ژوئیة ۱۸۳۰، دورة قهرمانی به پایان می‌رسد، آرمان‌ها به زیب و زینت‌های زاید زندگی واقعی بدل می‌شوند، راهی را که انقلاب و ناپلئون به روی توسعة سرمایه‌داری گسترده بودند، به شاهراه توسعة سرمایه‌داری تبدیل می‌شود؛ شاهراه همواری که در دسترس همگان است.

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 در جست‌وجوی هنری اصیل

در جست‌وجوی هنری اصیل

اصل هنر، در نظر لوکاچ، در ناب‌ترین حالت خود مجموعه‌ای از جنبه‌های اجتماعی، اخلاقی و انسان‌محورانه را در برمی‌گیرد. او از رئالیسم انتقادی حرف می‌زند، یعنی اساسا سنت رمان قرن نوزدهم و آن را در ردّ مدرنیسم و رئالیسم سوسیالیستی پیش می‌گذارد. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات نی
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم انوره دو بالزاک
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی محمدجعفر پوینده
مشاهده همه arrow iconSome text some message..