لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه‌ی ارسال پستی تا ۲ کیلو‌گرم ۳۰٫۰۰۰ تومان تا ۳ کیلوگرم ۵۵٫۰۰۰ تومان از ۴ کیلوگرم بالاتر ۷۵٫۰۰۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مجله عصر اندیشه (۲۸)

آینده دموکراسی: رأی‌گیری بر بستر بلاک چین
یک دموکراسی به اندازه توانایی‌اش برای شنیدن صدای مردم قوی است

مقدمه

بر اساس تعریف دیکشنری انگلیسی آکسفورد، دموکراسی یک نظام حکومتی است که دولت را توسط کل جمعیت یا تمام اعضای واجد شرایط انتخاب می‌کند و معمولا از طریق نمایندگان منتخب شکل می‌گیرد . به تعبیری، برای اینکه یک دموکراسی وجود داشته باشد مردم باید انتخاب کنند که این کار نیز توسط رأی‌گیری انجام می‌شود . رأی دادن پایه و اساس هر دموکراسی موفق است و بنابراین باید برای همه شهروندان واجد شرایط قابل دسترس و امن باشد. سیستم رای‌دهی امروزی مبتنی بر کاغذ، بسیار در دسترس و ارزان است، اما دو مشکل عمده دارد مقیاس پذیر نیست که منجر به مشکلات عمده‌ای مانند عدم دقت می‌شود و همچنین درست و قانونی طی شدن آن منوط به این است که مقامات کار خود را درست و صادقانه انجام دهند به علاوه، زمانی که این سیستم رای گیری مبتنی بر کاغذ با ماشین‌های رأی‌گیری الکترونیکی همراه شود، آسیب پذیری‌های متعدد امنیتی به راحتی ممکن است منجر به جعل و تقلب در انتخابات از سوی دولت با اشخاص ثالث شود بلاک‌چین می تواند راه حلی مقیاس پذیر جایگزین روش‌های رای‌گیری فعلی را با ارائه رأی‌گیری دیجیتال اسن و ضد جعل ارائه کند.

صفحه ۱۰۱

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

  • تعداد صفحات: 182
  • شماره: 28
  • سال انتشار: 1400
  • ماه انتشار: اسفند
  • دوره نشر: ماهنامه
  • ناشر: عصر اندیشه

مقالات پیشنهادی

 احتمالا گم شده‌ام

احتمالا گم شده‌ام

کتاب احتمالا گم شده‌ام اولین اثر سارا سالار است. این رمان در سال 1387 توسط نشر چشمه منتشر شد و مورد استقبال بسیاری از مخاطبان قرار گرفت. سارا سالار برای این کتاب برنده‌ی جایزه‌ی هوشنگ گلشیری شد. احتمالا گم شده‌ام به زبان‌های مختلف، نظیر آلمانی، ایتالیایی و انگلیسی ترجمه شده است. بیشتر بخوان


مجله‌های پیشنهادی

book icon مجله عصر اندیشه
مشاهده همه arrow iconSome text some message..