لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه‌ی ارسال پستی تا ۲ کیلو‌گرم ۳۰٫۰۰۰ تومان تا ۳ کیلوگرم ۵۵٫۰۰۰ تومان از ۴ کیلوگرم بالاتر ۷۵٫۰۰۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مجله سینمای هنر و تجربه (۲۵)

نزدیک به ۱۲۰ سال از آغاز سینما در ایران می‌گذرد. اگرچه سینما را صنعت وارداتی می‌دانند، اما هنر نمایش و سویه‌های گوناگون آن همواره در عقبه تاریخی فرهنگ ایرانی ریشه داشته و چندان هم با سنت‌های آیینی و نمایشی این آب و خا بیگانه نبوده است. شاید این تکنیک و فنون و ابزار بصری بود که به سینما هویت مدرنی بخشید و آن را به مثابه پدیده‌ای غربی به جغرافیای شرق وارد کرد. به واسطه رشد صنعت سینما در ساحت عينی فیلم‌سازی، همواره در عرصه نظری این مسئله مطرح بود که آیا سینما باید ملی شود یا نه؟ مناقشه‌های زیادی در این باره صورت گرفت که اساسا سینمای ملی چیست و چه شاخصه‌هایی دارد؟ هم‌چنان که مجادلاتی بر سر ضرورت سینمای ملی و مولفه‌های آن شکل گرفت که دامنه آن هم‌چنان ادامه دارد. در این میان چه برای کسانی که موافق با اصطلاح و مفهوم سینمای ملی بودند و چه آنهایی که مخالف بودند، سینمای علی حاتمی، مصداق و معیار این مناقشه قرار می‌گرفت. موافقان نمونه موفق سینمای ملی را فیلم‌های علی حاتمی می‌دانستند و می‌دانند که هویت و فرهنگ و سنن ایرانی را در بازنمایی قصه، فضاسازی و طراحی صحنه و لباس، انتخاب رخدادها و شخصیت‌های تاریخی ایرانی در آثارش صورت‌بندی می‌کند.

صفحه ۸

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

  • تعداد صفحات: 124
  • شماره: 25
  • سال انتشار: 1398
  • ماه انتشار: شهریور
  • دوره نشر: ماهنامه
  • ناشر: سینمای هنر و تجربه

مقالات پیشنهادی

 پاییز فصل آخر سال است

پاییز فصل آخر سال است

گوشی را که برداشتم، گفت: «سلام لیلا خانم. امیر صالحی هستم. شماره‌ی شما را از ساغر گرفته‌ام.» گفت دارند یک روزنامه‌ی جدید درمی‌آورند. گفت هر روز سه صفحه‌ی فرهنگی دارند. یک صفحه‌اش ظهر می‌رود برای چاپ، دو صفحه‌اش عصر، گفت اگر فرصت دارم و اگر دوست دارم، یکشنبه عصر سری به‌شان بزنم. بیشتر بخوان


مجله‌های پیشنهادی

book icon مجله سینمای هنر و تجربه
مشاهده همه arrow iconSome text some message..