لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه‌ی ارسال پستی تا ۲ کیلو‌گرم ۳۰٫۰۰۰ تومان تا ۳ کیلوگرم ۵۵٫۰۰۰ تومان از ۴ کیلوگرم بالاتر ۷۵٫۰۰۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مجله تراژدی (۳)

هنرتندروی

اسمش را گذاشته‌ام «هنر تحمل کردن»، هنر تحمل کردن هنر کنار آمدن نیست، هنر میانبر زدن است . «کنار آمدن» یک جور تسلیم شدن است، اما «تحمل کردن» نوعی انباشته شدن، کنار آمدن آدم را عقیم می‌کند، می‌شوی خشتی در دیوار، اما تحمل کردن آدم را خشمگین می‌کند و منتظر نگه می‌دارد. اصلاً برای همین می‌شود اسمش را گذاشت هنر؛ یک جور مهارت است برای فرار کردن از آنچه واقعاً اتفاق می‌افتد. این همان روشی است که ما آدمهای ساده را در مصیبت‌ها حفظ کرده، مایی که حسابی در معرض تاراج‌های تاریخی بوده ایم. البته که گاهی دوام‌مان افتخارآمیز نبوده و تن و جان‌مان فرسوده شده؛ اما هنوز از «ما»ی امیدوار چیزی باقی مانده است، هنر تحمل کردن گاهی باعث دوبینی‌مان شده؛ یک جور شیزوفرنی اجتماعی که دیگر معلوم نیست هرکدام‌مان چند صورتک داریم و چطور می‌توانیم با این همه تناقض کنار بیاییم و نشکنیم. اما این، محصول امروز و دیروز نیست؛ قرنها خاطره‌ی جمعی پشت این روش زندگی هست که ما را بدل کرده به آدم‌هایی چنین پیچیده. ولی مدت‌هاست که هنر تحمل کردن میراثی شده جامانده از نسل‌های قبل. 

نسل تازه علیه این میراث شورش کرده و تغییرش داده. نسل جوان ساده‌ترند، شفاف ترند، تندترند در مسیر رسیدن به تمناهای شان. همین است که نسل‌های قبل‌تر را نگران می‌کند.

سردبیر

صفحه ۶

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

  • تعداد صفحات: 268
  • شماره: 3
  • سال انتشار: 1401
  • ماه انتشار: نوروز
  • دوره نشر: ماهنامه
  • ناشر: تراژدی

مقالات پیشنهادی

 دست بردن زیر لباس سیب

دست بردن زیر لباس سیب

محبوبم! حالا دیگر پیر شده‌ام. مثل آب ریخته، جوانی‌ام مفقود گردیده.محبوبم! خودم را می‌شمارم. صدها دفعه به دنیا آمده‌ام، هزار دفعه بالیده‌ام، بزرگ شده‌ام، هزار دفعه در جوانی عاشق شما شده‌ام، زیسته‌ام و آخر عاشق مرده‌ام و باز از سر نو دام دام... بیشتر بخوان


مجله‌های پیشنهادی

book icon مجله تراژدی
مشاهده همه arrow iconSome text some message..