× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مجله تجارت فردا (۴۰۴)

نقشه نفوذ

چاپلوسان چگونه سازمانها را نابود می کنند؟

اگرچه سـازمان‌ها سیستم‌های مدیریت مسیر شـغلی و استراتژی‌های ترفیع را برای کارکنانی که دارای سـطح بهره‌وری بالا و عملکرد مطلوب هســتند، طراحی و اجرا می‌کنند اما مطالعـات حاکی از تاثیر فرآیندها و رفتارهای سیاسـی از جمله «چاپلوسی» بر پیشـرفت حرفه‌ای کارکنان است. «حمیدرضا زاده برفویی»، «سعید مرتضوی» و «فریبرز رحیمنیا» در مقاله‌ای با عنوان «واکاوی پیش آیندهای فردی و موقعیتی موثر بر چاپلوسی و تاثیر آن بر پیشرفت شغلی کارکنان» که در نشریه «پژوهش مدیریت‌های عمومی» منتشـر شده، نشـان داده اند که رابطه معناداری بین چاپلوسی کارکنان و پیشرفت شغلی آنها وجود دارد.

چرا چاپلوس میشویم؟

کارکنان سـازمان‌ها و بنگاه‌ها علاقه دارند موقعیت شغلی خود را ارتقا دهند. یک راه برای افزایش نفوذ و موقعیت حرفه‌ای، نشـان دادن سـطح بهره‌وری بالا در کار اسـت. بهره وری بالا به میزان زیادی در موفقیت فرد و پاداش‌های دریافتی وی موثر است. اما در کنار آن برای اعضای سازمان این امکان وجود دارد که موفقیت حرفه‌ای خویش را از طریق یکسری رفتارهای غیرمرتبط با بهره وری نظیر «تملق و چاپلوسی» بهبود بخشند.

صفحه ۵۸

قیمت: 25,000 تومان
افزودن به پاکت خرید
مجله تجارت فردا (۴۰۴)
  • تعداد صفحات: 100
  • شماره: 404
  • سال انتشار: 1400
  • ماه انتشار: اردیبهشت
  • دوره نشر: هفته‌نامه

مجله های پیشنهادی

 مجله مروارید (۱۸)

مجله مروارید (۱۸)

ناموجود
 مجله سپیده دانایی (۱۴۶ و ۱۴۷)

مجله سپیده دانایی (۱۴۶ و ۱۴۷)

25,000 تومان
 مجله سینمای هنر و تجربه (۶)

مجله سینمای هنر و تجربه (۶)

10,000 تومان
 مجله نوپا (۲)

مجله نوپا (۲)

35,000 تومانمقالات پیشنهادی

 کتاب خرده‌روایت‌های بی‌زن و شوهری

کتاب خرده‌روایت‌های بی‌زن و شوهری

ما خانه‌ها، کوچه‌ها، خیابان‌ها و آدم‌های زیادی را ترک گفتیم، اما اگر جرات مرور خاطرات‌شان را داشته باشیم، لحظة پرتپشِ لرزش و ریزش دل را حتماً تجربه کرده‌ایم. لحظة سکوت پرهیاهویی که با تبانی ذهن سمج و دل ناماندگار پدید می‌آید و بس...بارها با خودمان گفتیم اگر دل هم مثل چشم در داشت، می‌بستیم یا اگر بلد بودیم، ذهن را از خاطره‌ها و حافظة بویایی را از تمام عطرهای گذشته خلاص می‌کردیم. اما بدون این‌ها تنهایی‌مان را چگونه پر می‌کردیم؟ بیشتر بخوان
Some text some message..