× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

چرا شد محو از یاد تو نامم؟

نویسنده: افسانه نجم آبادی

برگردانِ این مقالات به زبان فارسی برای من با پرسشی آغاز شد و با یادآوری مسئولیتی شخصی در این دوران به انجام رسید. پرسش این بود که چگونه می‌توان تاریخ را به‌گونه‌ای نوشت که زن در آن غایب و حاشیه‌ای نباشد. افسانه نجم‌آبادی در این مقاله‌ها به این پرسش پاسخ داده است. برای تاریخ‌نگاری، به تعبیر او، آنچه فاقد آن هستیم اسناد و مدارک نیست، بلکه بازخوانی اسناد و مدارکِ موجودِ تاریخی با چشم جویای زنان در تاریخ است. از این رو مسئولیت شخصی مرا واداشت تا این مقالات غنی و ارزشمند را آن‌گونه که درخورِ آن است به سامان درآورم. مقاله‌های این مجموعه نشان‌دهندة ذهن درخشان، پیچیده، پرسشگر و منسجم افسانه نجم‌آبادی است، ذهنی که برای خوانش تاریخ، سیاست و ادبیات و در پی آن نگارشِ تاریخ و تحلیل سیاست و ادبیات پرورده شده است.

به تعبیر رضا براهنی، «زن ایرانی در گذشته نه چهره‌ای از خود نشان داده است و نه به‌دلایل اجتماعی کسی توانسته است چهرة او را به جلوه‌های مختلفش تصویر کند.» افسانه نجم‌آبادی چهرة زن ایرانی را با جلوه‌های گوناگون و اغلب پنهانش برای خواننده تصویر کرده است. 

سخن مترجم

قیمت: 89,000 تومان
افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 دراندرونی مردان قاجاری

دراندرونی مردان قاجاری

با توجه به تسلط همیشگی ردسالاری بر تاریخ و فرهنگ ایران، به دست آوردن اطلاعاتی مشخص از زیست زنان ایرانی تقریبا غیر ممکن به نظر می‌آید اما کتاب زنان سیبیلو و مردان بی ریش بر آن است تا از دل آثاری که توسط مردان خلق شده‌اند به اطلاعاتی در مورد زنان و نقش‌های جنسیتی آنان دست یابد.  بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

 زن بودن

زن بودن

15,500 تومان
 ژرفای زن بودن

ژرفای زن بودن

ناموجود
 ژرفای زن بودن (چرا زنان موفق...)

ژرفای زن بودن (چرا زنان موفق...)

40,000 تومان
 زن بودن

زن بودن

30,000 تومانSome text some message..