لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مسائل بحث انگیز در الاهیات و فلسفه دین

نویسنده:
جان هیک

مهم‌ترین نحوة برخورد فلسفی اخیر با مسیح‌شناسی برخورد توماس وی، موریس در منطق خدای متجسد است، که از موضع سطح بالای سنتی دفاع می‌کند که «عیسای ناصری یکی و همان شخص در مقام خدای پسر و شخص دوم تثليث الاهی بود» در مقابل اتهامی که ویژگی‌های خدا و انسانیت در آن واحد در یک شخص جمع شدنی نیستند، به طوری که نسبت دادن هر دو مجموعه از کیفیات به عیسای ناصری تاریخی نوعی تناقض است. من اعتقاد دارم دفاع موریس، گرچه تحسین‌برانگیز است، موفقیت‌آمیز نیست بلکه برعکس حتی نمونة دیگری از این نظریه را فراهم می‌آورد که هر کوششی برای توضیح مفهوم تجسد الاهی در حكم نظریه‌ای مابعدالطبیعی، به جای اسطوره یا استعارة دینی، مسلماً ناپذیرفتنی یا، در اصطلاح سنتی، کفرآمیز است.

دفاع موریس در دو مرحله صورت می‌گیرد. دفاع نخست (فصل ۳) سعی می‌کند امكان منطقی کلی وجودی را که به لحاظ هستی شناختی از هر دو خصلت و پست تر‌برخوردار است، ثابت کند؛ و در دفاع دوم (فصول ۶-۴) تلاش می‌کند به طرز مبسوط‌تری نشان دهد که هیچ دلیلی وجود ندارد که چرا خاصه‌های مشخصاً الاهی و انسانی نباید با هم در عیسی وجود داشته باشند.

مرا به چشم هایت بسپار آماده خواندنم

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 خداحافظ مدرسه

خداحافظ مدرسه

نجف دریابندری در ۱ شهریور سال ۱۳۰۸ در آبادان متولد شد. او مترجم، نویسنده و مقاله نویس بود. از نجف دریابندری آثار بی‌نظیری مانند مستطاب آشپزی، در عین حال، پیرمرد و دریا، گور به گور، قدرت، خانه برناردا آلبا، بازمانده روز و... به جای مانده است. وی جایزه‌ی تورنتون وایلدر دانشگاه کلمبیا را به سبب ترجمه‌ آثار ادبی آمریکایی دریافت کرد. دریابندری در ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ برای همیشه چشم از جهان فروبست. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات طرح نو
مشاهده همه arrow iconSome text some message..