لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

فانفارلو | نشر فرهنگ جاوید

نویسنده:
شارل بودلر

ساموئل کرامر که در دوران اوج مکتب رمانتیسم چند اثر عاشقانة عامّه‌پسند نوشته و با نام مستعار مانوئلا دو مونتِوِرده چاپ کرده بود، حاصل پیوند دوگانة پدری سفیدپوست از تبار آلمانی و مادری سبزه‌رو از دیار شیلی بود. و اگر به این ثمرة دورگه بودن اهلیت و تربیتی فرانسوی داشتن و تلمّذ بر آستان ادبیات را بیفزاییم، به محض اشنایی با خصوصیات روحی و جسمی و اخلاقی عجیب و پیچیدة او - اگر خشنود و متأثر نشوید - کمتر حيرت خواهید کرد. ساموئل پیشانی صاف و بلندی دارد که از خصوصیات نجیب‌زادگان است و چشم‌هایی درخشان مانند دانة قهوه، لب‌هایی گستاخ و شهوت‌ران، چانه‌ای مربع شکل و مستبد، و موهایی با آرایشی فضل‌فروشانه شبیه موهای رافائل نقاش بلندآوازه. و در عین حال بی‌کاره و تن‌پروری است شهرة شهر، جاه‌طلبی اندوهگین و سیه‌روز؛ و علت آن، افکار سست و خامی است که در زندگی دارد. خورشید کاهلی که مدام درونش می‌دمد، آن ذرّة ناچیز نبوغی را هم که طبیعت به او بخشیده بود دود کرده و به هوا برده است. از میان همة این مردان متوسط الحالى که در این زندگی حقیر پاریسی با آنها آشنا شده‌ام، ساموئل بیشتر از همة هنرمندان و ادیبانِ شکست‌خورده، موجودی ضعیف و متفنن بود که نبوغ شاعرانه‌اش بیشتر در وجودش تابان بود تا در آثارش؛ فردی که ساعت یک بعد از نیمه‌شب، در سکوت شبانه، میان آتش زغال‌سنگِ فروزنده و طنین تیک‌تاک ساعت دیواری، در نظرم در هیئت ایزدی عقیم و نابارور جلوه می‌کرد؛ ایزدی نوظهور با ناتوانی‌ای چنان غول‌آسا و بزرگ که حالت حماسی پیدا کرده است.

صفحه ۲۵

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 دیگر نمی‌نویسم؛ چون مرده‌ام

دیگر نمی‌نویسم؛ چون مرده‌ام

آنتوان چخوف در سال 1860 در کشور روسیه متولد شد. یکی از بهترین نویسندگان طنز آنتوان چخوف است. این نویسنده مشکلات ریز و درشت جامعه‌ را به شکلی طنازانه می‌نویسد که همیشه مخاطب را شگفت زده کرده است. آنتوان چخوف را با شکسپیر مقایسه می‌کنند و او را هم‌رده شکسپیر قرار می‌دهند. حتی برخی معتقدند که او دومین نمایش‌نامه نویس برتر جهان است. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات فرهنگ جاوید
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم شارل بودلر
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی پرویز شهدی
مشاهده همه arrow iconSome text some message..