× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

شازده حمام (جلد اول و دوم)

نویسنده:
محمدحسین پاپلی یزدی

بعد از ده روز که نذر بی‌بی صغری ورد زبان‌ها و نقل کوچه‌ها بود، شیرین خانم زن ارباب اردشیر کی‌نژاد زرتشتی ساکن محله خرمشاه یعنی محله همسایه ما که خانه‌اش با خانه بی‌بی صغری سیصد متری فاصله داشت در خانه بی‌بی صغری می‌رود و می‌گوید: بی‌بی شنیدم که برای سلامت بچه‌های مردم نذر کرده‌ای سفره ابوالفضل بیندازی؟ بی‌بی می‌گوید: بله نذر کردم. شیرین خانم می‌گوید: بیا سفره را توی خانه ما بینداز. 2 تا گوسفند هم من می‌دهم. بی‌بی قبول می‌کند. قرار می‌شود 10 روز بعد سفره را در خانه ارباب اردشیر بیندازد.

خانه ارباب اردشیر خانه باغی بود. حدود 6-5 هزار متر وسعت داشت. درختان انار فراوان و حوض آب خیلی باصفایی داشت. در کوچه و محله ما هو پیچید که شیرین خانم زرتشتی 2 تا گوسفند را برای نذر بی‌بی صغری قبول کرده است.

حاجی خان وزیری از کردهای سنندجی بود. از برادران اهل تسنن بود. چه کرده بود نمی‌دانم ولی به یزد تبعید شده بود. در یزد داماد شده بود. الان بچه‌هایش همه بزرگ شده‌اند و بعضی از آنها نوه هم دارند و همه از طرف مادر قوم و خویش من هستند. حاجی خان خود اهل تسنن بود و بسیار هم در مذهب خود دقیق بود. بچه‌هایش همه شیعه هستند ولی با اقوام اهل تسنن خود (عموم و پسرعموها) که در سنندج هستند، رفت‌و‌آمد دارند. حاجی‌خان هم در خانه بی‌بی صغری می‌رود و می‌گوید سفره نذری ابوالفضل داری؟ بی‌بی می‌گوید بله، می‌گوید یک گوسفند هم من می‌دهم. این شد 3 گوسفند.

صفحه 226

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 و جنگ همه‌ را شکست خواهد داد

و جنگ همه‌ را شکست خواهد داد

«چیزی که مدام از خودم می‌پرسم، و فقط به تو می‌توانم بگویم و به هیچ‌کس دیگر نه، این است: آیا هدفمان صحیح است؟ آیا به سوی افق روشن‌تری در حرکتیم؟» بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات پاپلی,گوتنبرگ
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم محمدحسین پاپلی یزدی
مشاهده همه arrow iconSome text some message..