لوگو www.avangard.ir
پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
توجه: سفارش شما روز یکشنبه 23 بهمن تحویل پست داده خواهد شد.
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

روز ملخ

نویسنده:
ناتانیل وست

روز ملخ مملو از شخصیت‌های کاریکاتوری و موقعیت‌های گروتسکی است که با طنزی سیاه و گزنده روایت می‌شوند، آن هم در فصل‌های اپیزودیک کوتاهی که انگار با مونتاژی سینمایی کنار هم قرار می‌گیرند. به قول یکی از منتقدان، خواننده حین خواندن این کمدی گروتسک دلش می‌خواهد به شخصیت‌ها و موقعیت‌ها بخندد، اما نمی‌تواند و خنده بر لبش خشک می‌شود.

با آن‌که وست گرایشات چپ‌گرایانه داشت، در این رمان نشانی از ویژگی‌های متعارف ادبیات متعهد و رئالیسم سوسیالیستی دهه‌ی ۱۹۳۰ در امریکا دیده نمی‌شود. وست سایه‌ی تهدید فاشیسم و توهمات جمعی را در امریکا به‌خوبی حس کرده و این رمان هشداری پیشگویانه بود از آنچه می‌توانست - و اکنون نیز می‌تواند - در امریکا روی دهد، درست مثل اروپای آن زمان. با این همه، واکنش او به این تهدید و پیشگویی‌اش تفاوت عمده‌ای با نویسنده‌ای مانند استاین‌بک داشت. برای نمونه، گرچه خشم از بی‌عدالتی و انزجار از آن در خوشه‌های خشم موج می‌زند، حسی از امیدواری نیز در آن هست، «پیشگویی این‌که حقیقت به سوی پیروزی گام برمی‌دارد و... ستمگران سرانجام مغلوب خواهند شد.» اما وست نگاه بدبینانه‌تری به آینده دارد و ارجاعات فراوانش به بخش‌هایی از کتاب مقدس که آخرالزمان را به تصویر می‌کشند شاهدی بر این مدعاست. خود او در نامه‌ای به مالكوم کاولی، نویسنده و شاعر امریکایی، به تاریخ یازدهم مه ۱۹۳۹ می‌نویسد: «من هیج پیام خاصی برای جهانی آشفته و گرفتار ندارم، الّا این‌که «مراقب باشید».

افزودن به پاکت خرید
دیدگاه‌ها

در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 از دو که حرف می‌زنم از چه حرف می‌زنم

از دو که حرف می‌زنم از چه حرف می‌زنم

حالت چهره دوندگان استقامت در هر کجای عالم شبیه هم است . همه حین دویدن انگار به موضوعی فکر میکنند . شاید اصلاً به هیچ چیز فکر نکنند ولی حالت شان طوری است که انگار با جدیت به موضوعی می اندیشند.تعجب آور می نماید که همه با چنین حالتی در گرما بدوند ولی خوب که فکر می کنم میبینم من هم عین آن ها هستم. بیشتر بخوان


کتاب‌های پیشنهادی

book icon انتشارات ماهی
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم ناتانیل وست
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی فرید دبیرمقدم
مشاهده همه arrow iconSome text some message..