× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

رهایی از افسانه زندگی بی عیب و نقص

نویسنده:
پل دولان

به جای همدلی، باید شفقت و دلسوزی سنجیده‌ای نسبت به نسل‌های آینده نشان دهیم. برای اینکه بتوانیم تا حد ممکن به دیگران کمک کنیم، باید دستاوردهای شخصی حاصل از تلاش‌هایمان را در مقابل منافعی که می‌توانیم از اعمالمان ایجاد کنیم، بسنجیم. مراقبت از پوپی و استنلی در هنگام بیماری، یا کمک مالی به یک دوست تا زمان پرداخت آن، در صورتی که احساس همدلی نسبت به آن‌ها داشته باشیم، محتمل‌تر و لذت‌بخش‌تر است. با این حال، وقتی به افرادی که از ما دورند، کمک می‌کنیم، موردی برای پالایش رفتار مطلوب اجتماع خود از همدلی ایجاد می‌کنیم تا این‌گونه دلسوزی بی‌طرفانه‌تری از خود نشان دهیم.

جنبش کارآمد نوع‌دوستی، شواهد و دلایلی را برای تعیین اثربخش‌ترین راه‌های کاهش درد و رنج در جهان به کار می‌برد. همیشه نمی‌توان به‌درستی مشخص کرد که چه شیوه‌هایی مؤثر است و اینکه اگر شیوه‌ای در یک جا جواب دهد، در جای دیگر هم همین‌طور باشد و همیشه نمی‌توانیم اطمینان داشته باشیم که کمک‌های مالی ما به جاهای مدنظر می‌رود.

صفحه ۱۹۶

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 شهر و خاطرات رونده

شهر و خاطرات رونده

سرعت تغییرات محیطی در کلان‌شهرها آنچنان است که هر آن ممکن است چیزی که به آن دل بسته‌ای یا به آن احساس تعلق می‌کنی دود شود و به هوا رود یا چهرۀ دیگری به خود گیرد. در این شرایط که تعلق و دلبستگی به چیزی ثابت غیرممکن است، مبدائی ساکن برای شهرنشین وجود ندارد و از این رو همیشه در زندگی روزمرۀ خودش هم احساس دورماندگی و هجرت می‌کند. در این یادداشت این دورماندگیِ مداوم را از نظر می‌گذرانیم و برایش از شعر نیما و بودلِر شاهد می‌آوریم. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات لگا
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی مرتضی براتی
مشاهده همه arrow iconSome text some message..