کتاب رهایی از افسانه زندگی بی عیب و نقص

نویسنده: پل دولان

به جای همدلی، باید شفقت و دلسوزی سنجیده‌ای نسبت به نسل‌های آینده نشان دهیم. برای اینکه بتوانیم تا حد ممکن به دیگران کمک کنیم، باید دستاوردهای شخصی حاصل از تلاش‌هایمان را در مقابل منافعی که می‌توانیم از اعمالمان ایجاد کنیم، بسنجیم. مراقبت از پوپی و استنلی در هنگام بیماری، یا کمک مالی به یک دوست تا زمان پرداخت آن، در صورتی که احساس همدلی نسبت به آن‌ها داشته باشیم، محتمل‌تر و لذت‌بخش‌تر است. با این حال، وقتی به افرادی که از ما دورند، کمک می‌کنیم، موردی برای پالایش رفتار مطلوب اجتماع خود از همدلی ایجاد می‌کنیم تا این‌گونه دلسوزی بی‌طرفانه‌تری از خود نشان دهیم.

جنبش کارآمد نوع‌دوستی، شواهد و دلایلی را برای تعیین اثربخش‌ترین راه‌های کاهش درد و رنج در جهان به کار می‌برد. همیشه نمی‌توان به‌درستی مشخص کرد که چه شیوه‌هایی مؤثر است و اینکه اگر شیوه‌ای در یک جا جواب دهد، در جای دیگر هم همین‌طور باشد و همیشه نمی‌توانیم اطمینان داشته باشیم که کمک‌های مالی ما به جاهای مدنظر می‌رود.

صفحه ۱۹۶

افزودن به پاکت خرید 53,000 تومان

کتاب رهایی از افسانه زندگی بی عیب و نقص

دیدگاه‌ها

در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مطالب پیشنهادی

ده کتاب برتر درباره‌ی آزادی

نویسندگان متمایزی مانند جولیا دونالدسون، جان رالز و آین رند می‌توانند موجب درک ارزش آزادی و خطرِ وحشتناک از دست دادن آن شوند

سمفونی غربت

مروری بر نمایشنامه‌ی ملودی شهر بارانی نوشته‌ی اکبر رادی

فرهنگ خانوادگی

نقد کتاب فرهنگ خانوادگی اثر الیزابت آسودو

کتاب های پیشنهادی

افزودن به پاکت خرید 53,000 تومان