× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

رستخیز

نویسنده: نفیسه مرشدزاده

پشت در اتاق عمل، در ساعت‌های بی‌خبری، داشتم در سنگ سرد بیمارستان فرو می‌رفتم. از آن وقت‌ها بود که آدم حتی دل و دماغ ذکر گفتن و دعا کردن هم ندارد. آنجا بود که آواز سهراب در سرم پیچید. همان شعرها که هر سال پای دیگ می‌خواند، به دادم رسید. ابیات پشت به پشت هم می‌دادند و کلمات همین‌طور توی سرم شور می‌گرفتند. واژه‌ها ریسه می‌شدند و دورم را می‌گرفتند و از سنگ بیرونم می‌کشیدند.

حالا باز هم بغل مامانم، گرچه مهدی نیست. عکس سه نفره‌مان چسبیده کنج آینه‌ی اتاق مامان. از جای انگشت‌هایی که روی صورت مهدی مانده، می‌شود فهمید که مامان صبح به صبح دست می‌کشد روی صورت بچه و برایش دعای مخصوص می‌خواند. مثل بچگی‌هایمان. حتما دعایش که تمام می‌شود، فوتش می‌کند سمت آسمان و می‌فرستد آن بالا، لای ابرها. حواسش هست که آسمان لندن همیشه ابری است.

صفحه 142


قیمت: 24,000 تومان
افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 هفته‌ی چهل و چند

هفته‌ی چهل و چند

دیوار چین طولانی‌تر از چیزی بود که در عکس‌ها دیده بودم. شکوه و غم را یک‌جا ریخت توی دلم. میان طبیعت سبز و بکر راه خودش را باز کرده بود و رفته بود بالا. پایم را که روی اولین پله‌ی سنگی گذاشتم، سنگینی تاریخ انسانی‌اش آوار شد روی شانه‌هایم. دستم را گذاشتم روی شکمم. «شکوفه‌ی سیب، این‌جا رو یادت بمونه.» یادش نمی‌ماند. بعدها که دنیا می‌آمد و عقل‌رس می‌شد، باید می‌نشستم و دخترک یا پسرک را می‌نشاندم روی پاهایم. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

 زندگی نامه من

زندگی نامه من

40,000 تومان
 اگر شبی از شب های زمستان مسافری

اگر شبی از شب های زمستان مسافری

34,000 تومان
 محاکمه

محاکمه

ناموجود
 تنگسیر

تنگسیر

ناموجودSome text some message..