لوگو www.avangard.ir
پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

توران میرهادی: طلوع ماه (یک گفتگوی تلویزیونی) گفتگو با داریوش ارجمند

نویسنده:
داریوش ارجمند
توران میرهادی

ادبیات قدیم کودک اهدافی را دنبال می‌کرد، حالا شاید به شکل امروزی آن‌قدر بدون نبود، کتابخانه‌ای نبود که کتاب داشته باشد. ادبیات کودک از دل زندگی می‌جوشید و بیرون می‌آمد. اما امروز عده‌ای این کار را انجام می‌دهند. نمی‌خواهم بگویم انگیزه‌های اینها با آنها خیلی فرق می‌کند. اینها هم کودکی را زندگی می‌کنند و بعد می‌نویسند. اما به هر حال آن ادبیات به شکلی دیگر زاده می‌شد، یعنی محمل زایش آنها با محمل زایش در روزگار ما فرق می‌کند. ادبیات کودک در قدیم چه اهدافی را دنبال می‌کرد؟ و ادبیات کودک در روزگار ما چه اهدافی را می‌خواهد دنبال کند؟

اگر از ادبیات صحبت می‌کنیم، ادبیات کودکان در گذشته یعنی همان افسانه‌هایی که برایشان تعریف می‌کردند. اسطوره‌ها و حماسه‌ها هم تجربة زندگی آنها را بیشتر می‌کرد تا اطرافشان را با دقت بیشتری نگاه کنند، بیشتر فکر کنند و سعی کنند با درک بیشتری از خودشان و اطرافشان زندگی کنند. ادبیات امروز هم همین طور. همان جوششی که در گذشته اثر ادبی را می‌آفرید، همان جوشش یک اثر ادبی برای کودک به‌وجود آورده است. ما آن قسمتی از ادبیات که با هدف نوشته می‌شود و هدفش این است که آموزشهایی را به بچه‌ها بدهد، در حوزة ادبیات نمی‌بینیم و به آنها می‌گوییم خواندنی‌های آموزشی.


این خواندنی‌های آموزشی برای کودک با ادبیات کودک چه فرقی دارد؟

فرض کنید من می‌خواهم به بچه‌ها بگویم که وقتی از خیابان رد می‌شوند، مراقب اتومبیل باشند، این موضوع را در قالب قصه‌ای به آنها می‌گویم و این ادبیات نیست. به آن می‌گوییم خواندنی‌های آموزشی.

صفحه ۲۳

افزودن به پاکت خرید
دیدگاه‌ها

در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 چه بر سر آل‌احمد می‌آمد اگر غرب‌زدگی را نمی‌نوشت؟

چه بر سر آل‌احمد می‌آمد اگر غرب‌زدگی را نمی‌نوشت؟

نام جلال آل‌احمد در ایران با روشنفکری گره خورده است. او هرچند که با مرگی زودهنگام از دنیا رفت؛ اما در طول حیات کوتاه خود (45 سال) آثار بسیاری نوشت. بیشتر بخوان
 «بهترین لحظه، لحظه‌ی بعدی زندگی‌ام خواهد بود»

«بهترین لحظه، لحظه‌ی بعدی زندگی‌ام خواهد بود»

ایران درودی Iran Darroudi نقاش، نویسنده، منتقد و از پیشگامان هنر معاصر ایران، شب سه‌شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۱۵ در مشهد به دنیا آمد. بیشتر بخوان


کتاب‌های پیشنهادی

book icon انتشارات فرهنگنامه کودکان و نوجوانان
مشاهده همه arrow iconSome text some message..