لوگو www.avangard.ir
پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

همه مردان شاه

نویسنده:
استیفن کینزر

در اوایل سال ۱۳۳۱، نفتکش‌های آرژانتینی و ژاپنی، موفق شدند به‌رغم تحریم‌های اعلام شده‌ی بریتانیا، راه خود را به بنادر ایران بگشایند. یک نفتکش دیگر، ۴۰۰۰ تن از نفت آبادان را به ونیز آورد و پس از آن که یک دادگاه ایتالیایی اعتراض بریتانیا را رد کرد، وینستون چرچیل گله کرد که «چه دوستان و متحدان حقیری هستند این ایتالیایی‌ها.» وی دریافت که اگر تحریم‌ها را مؤثرتر به اجرا نگذارد، سقوط خواهد کرد.

در اواخر خرداد ۱۳۳۱، کارگران بندر ماهشهر در خلیج فارس، ورود نفتکش روزماری را خوش آمد گفتند. این نفتکش در اجاره‌ی یک شرکت نفتی خصوصی ایتالیایی بود که قصد داشت طی ۱۰ سال آتی ۲۰ ملیون تن نفت از ایران بخرد. شرکت این «سفر دریایی آزمایشی را ترتیب داده بود تا تحریم بریتانیا را به چالش گیرد. اگر رزماری می‌توانست به سلامت به ایتالیا بازگردد، تحریم شکسته می‌شد و ایران در راه بهبودی اوضاع اقتصادی قرار می‌گرفت.

صفحه ۲۱۳

دیدگاه‌ها

در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 جنگ چهره زنانه ندارد

جنگ چهره زنانه ندارد

«ما توی زمین زندگی می‌کردیم... مثل موش کور... بهار که می‌شد یه شاخه می‌آوردی و می‌ذاشتی رو تاقچه. تماشاش می‌کردی و شاد می‌شدی. آخه فردا ممکن بود نباشی. به این خاطر به خودت فکر می‌کنی. و سعی می‌کنی شاخه رو به خاطر بسپاری... از خونه برای یکی از دخترها لباس زنانه‌ی پشمی فرستادن. ما حسودی‌مون می‌شد، با این‌که می‌دونستیم امکان پوشیدن لباس شخصی تو جنگ وجود نداشت. ارشدمون که مرد بود، غر زد و گفت «بهتر بود واسه‌ت ملافه می‌فرستادن. فایده‌ش بیشتر بود.»  بیشتر بخوان


کتاب‌های پیشنهادی

book icon انتشارات اختران
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی شهریار خواجیان
مشاهده همه arrow iconSome text some message..