× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

دال دوست داشتن (چند روایت از عشق و زندگی)

نویسنده:
حسین وحدانی

و ظرف‌ها و کاغذها می‌گیرد که دلش نمی‌آید دورشان بیندازد. یک سال، دو سال، ده سال، بیست سال، پنجاه سال هم که شده یک دانه پیچ را نگه می‌دارد که شاید روزی، سوراخی به اندازه‌اش پیدا شود و آن پیچ به کار آید. که نمی‌آید هم. هیچ سوراخی وظیفه‌ی خودش نمی‌بیند که خودش را به اندازه‌ی آن پیچِ منتظر گشاد کند، تا پنجاه سال صبر و انتظار به ثمر بنشیند.

آدم‌ها شاید کم‌تر حواس‌شان باشد که اسباب‌کشی چه دین بزرگی به گردن‌شان دارد. که باورِ موقت بودن چه لطفی به زندگی‌شان می‌کند. که عادت به یک‌جا ماندن چه قدر خرده‌ریزِ دست و پاگیر روی سرشان می‌ریزد. و آخ به آدمِ گرفتارِ عادت! آدم وهم زده‌ای که گمان می‌کند همه چیز، همیشه، همان‌جا و همان‌طور می‌ماند، که باد نمی‌گیرد چیزهای دورریختنیِ زندگی‌اش را دور بریزد. انسانِ پوکِ پر از اعتماد. آخ از لحظه‌ای که باید برود! که باید زندگی‌اش را بریزد توی چندتا کارتن، پشت یک کامیون جا بدهد و از خانه‌ای به خانه‌ای دیگر برود.

یا از آدمی به آدمِ دیگر.

صفحه ۴۳

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 این‌جا مفهوم بخشش بی‌معناست

این‌جا مفهوم بخشش بی‌معناست

این‌جا مفهوم بخشش بی‌معناست. فقط یک شعار بزک کرده و خوش آب و رنگ و البته فاقد ارزش است، چون این‌جا «بخشیدن، ماهیت آن‌چه را می‌خواهیم ببخشیم، تغییر می‌دهد.» بله، بخشش فضیلت است و نشان از بزرگواری و مهربانی دارد؛ انگار.  بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon به قلم حسین وحدانی
مشاهده همه arrow iconSome text some message..